Jdi na obsah Jdi na menu

Tvorba a soubory

Koncertní činnost

David Kříž

Po několika letech, kdy se David Kříž věnoval spíše psaní, režii a pedagogice se v roce 2020 vrací k pravidelnému koncertování. Na jeho sólovém recitálu zazní devět krásných původních písní, které zkomponoval hudební skladatel Jiří Najvar. Kromě těchto písní uslyšíte také písně V+W. Na klavír Davida doprovází Lucie Kubátová. Koncertní recitál najdete pod názvem Kabaret K+K.

 

D.A.V.A Rousínov

Eva Kyjovská David Kříž

 

Již šestnáctým rokem je uměleckým vedoucím souboru D.A.V.A, pro který napsal přes třicet premiérových projektů. Soubor založil ve svých sedmnácti letech a v jeho čele stojí dodnes. Více informací naleznete na oficiálním webu divadla: DAVAROUSINOV

 

Divadlo 2-15 Brno 

David Kříž

Mladší bratr D.A.V.Áků, ovšem již profesionální soubor založil David Kříž společně s režisérkou Renatou Svobodovou. Za dobu šesti let uvedl tento soubor šest nových scénických titulů. Významnou měrou se věnuje také tvorbě pro děti a seniory. Více informací naleznete na oficiálním webu divadla: DIVADLO2-15BRNO

 

Pedagogická činnost

David Kříž

Šestým rokem je pedagogem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě a režisérem tamního operního studia. Jedenáct let vyučoval na ZUŠ Františka Sušila v Rousínově sólový a sborový zpěv a hudební teorii. Za dobu jeho působení se podařilo ve škole vybudovat velký pěvecký sbor i spoustu nových hudebně dramatických projektů, na kterých se spolupodílel se současnou ředitelkou školy H. Jánskou. 

Sbormistrovská činnost 

David Kříž

Od roku 2017 vede David Kříž Smíšený pěvecký sbor Bronislav v Bílovicích nad Svitavou. 

 

Koncertní revue A co Vy, pane kolego?! Díl 1,2,3,4,5,6

David Kříž

 

Byl spolutvůrcem úspěšné revue A co Vy, pane kolego, která si kladla za cíl vzdělávat mladé hudební publikum. Jednalo se o průkopnický program v rámci České republiky. Ze zájezdových představeních po školních aulách a tělocvičnách se kolegové přesunuli do Divadelního sálu Reduty, kde hráli páté pokračování "Co ani liška netušila" dvě sezóny pod křídly ND Brno. Představili se také ve Velkém sále v kongresovém centru Zlín! Po pěti sezónách bych projekt ukončen z důvodu vážných zdravotních obtíží jednoho z protagonistů.