Jdi na obsah Jdi na menu

2010 L. Janáček - Říkadla, Mládí

Říkadla - písňový cyklus pro sbor a solistické nástroje je vyhledávaným opusem pro pěvecké sbory. V Brně došlo k jeho inscenování po deseti letech. V roce 2001 ho inscenovala doc. Alena Vaňáková se studenty Konzervatoře Brno. V roce 2010 ho představila HF JAMU v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Janáček Brno 2010. Kritika ocenila hravost a semknutost jednotícího děje rozličných říkanek, nadšený herecký projev studentů zpěvu a především herecký výkon mladých herců /Teodor Dlugoš, Marek Hurák/ ze třídy Henriety Ctiborové.

Mládí - dechový sextet, který byl v rámci uvední koncipován jako příběh dvou přátel /tanečníci: František Topič, Ondřej Martiš/ - Taneční konzervatoř Brno, procházejících dětstvím, dospíváním, poznáváním světa a setkáním v nových rolích starší generace. Režijní koncept David Kříž, choreografie Hana Literová j.h. Součástí představení byly i prvnky multimediální tvorby.

Třetí část představení Zápisník zmizelého - byl koncipován v režii Renaty Fraisové, tvořící s D. Křížem od tohoto projektu režijní duo Rejža a Rejžička.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář